Sven Alfons, Ett växande hus

Sven Alfons, Ett växande hus
Sven Alfons, Ett växande hus
Sven Alfons, Ett växande hus
Sven Alfons, Ett växande hus
Sven Alfons, Ett växande hus
Sven Alfons, Ett växande hus
Sven Alfons, Ett växande hus
Sven Alfons, Ett växande hus
Sven Alfons, Ett växande hus
Sven Alfons, Ett växande hus

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

SVEN ALFONS
1918-1996
Ett växande hus
Signerad och daterad Alfons 70. Olja på duk, 92 x 65 cm.

PROVENIENS
Gummesons Konstgalleri, Stockholm
Inköpt 1970 av nuvarande ägare hos ovanstående

UTSTÄLLD
Sven Alfons, utställning 346, Gummesons Konstgalleri, Stockholm 1970, katalognr 25

351

2019-11-25