Sven Alfons, Ett växande hus
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
SVEN ALFONS
1918-1996
Ett växande hus
Signerad och daterad Alfons 70. Olja på duk, 92 x 65 cm.
PROVENIENS
Gummesons Konstgalleri, Stockholm
Inköpt 1970 av nuvarande ägare hos ovanstående
UTSTÄLLD
Sven Alfons, utställning 346, Gummesons Konstgalleri, Stockholm 1970, katalognr 25
351
2019-11-25