Sven Palmqvist, skål, Orrefors 1972, Ravenna
Klubbat för:
13000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
SVEN PALMQVIST, skål, Orrefors 1972, Ravenna, fyrsidig med rundade hörn, dekor av kvadrater i blått mot fond med röda och gula stänk, signerad ORREFORS Ravenna Nr 5353 Sven Palmqvist, höjd 13,5, diameter 24 cm, smärre repor
266
2019-11-25