Takarmaturer, 1 par, "Sputnik", Tyskland 1950-tal

Takarmaturer, 1 par,
Takarmaturer, 1 par,
Takarmaturer, 1 par,
Takarmaturer, 1 par,
Takarmaturer, 1 par,
Takarmaturer, 1 par,
Takarmaturer, 1 par,
Takarmaturer, 1 par,
Takarmaturer, 1 par,
Takarmaturer, 1 par,

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

TAKARMATURER, 1 par, "Sputnik", Tyskland 1950-tal, mässing och plast, 18 ljusarmar, höjd 32, diameter 110 cm, smärre slitage

HISTORIK
Inköpta till Siretorps bygdegård, Sölvesborg sent 1950-tal.

152

2019-11-25