Arkiv

Moderna & Nutida - Page 29

Rune Hassner, Vandalisering - Champs Elysées

Andreas Eriksson IX etsningar

Andreas Eriksson IX etsningar

Jan Lundgren, vaser silver

Jan Lundgren, vaser silver

Wilhelm Kåge, skål, Gustavsberg studio, Farsta

Soffbord, Sverige 1940-tal

Soffbord, Sverige 1940-tal

Estrid Eriksson, fat med huv nysilver 1933

Gunnar Nylund, golvvas, Rörstrand

Wiwen Nilsson, monogrambrosch silver

Hans Agne Jakobsson, vägglampetter, 1 par

Louis Stettner, Rue Bezout

Louis Stettner, Rue Bezout

Rune Hassner, Bangkok, Thailand,