Åke E:son Lindman, Palazzo Te
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-35 000 SEK
ÅKE E:SON LINDMAN
född 1953
Lingotto Building, Turin, Italy
Signerad och numrerad på etikett på baksidan Åke E:son Lindman, edition 2/3 1998/2020. Pigmentprint, bildstorlek 100 x 80 cm.
PROVENIENS
Konsthandeln, Konstnärshuset, Stockholm
LITTERATUR
Åke E:son Lindman: Pure Architecture, Bokförlaget Arena, avbildad
449
2020-11-24