Bertil Herlow-Svensson, Kvadrater i förening II

Klubbat för:

8700 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

BERTIL HERLOW-SVENSSON
1929-2012
Kvadrater i förening II
Svartmålat järn, 44 x 90 x 45 cm
Utförd 1970-tal

PROVENIENS
Konstnärens kvarlåtenskap
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2014, katalognr 702
därefter i privat samling, Bryssel

412

2020-11-24