Bertil Herlow-Svensson, Kvadrater i förening II
Klubbat för:
8700 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
BERTIL HERLOW-SVENSSON
1929-2012
Kvadrater i förening II
Svartmålat järn, 44 x 90 x 45 cm
Utförd 1970-tal
PROVENIENS
Konstnärens kvarlåtenskap
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2014, katalognr 702
därefter i privat samling, Bryssel
412
2020-11-24