Donald Baechler, Flower
Klubbat för:
8500 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
DONALD BAECHLER
USA, född 1956
Flower
Ur sviten Some of my Subjects. Signerad och daterad Donald Baechler ´01, numrerad 70/86. Färgserigrafi, 2001, tryckt av Fine Art Printing, New York, editerad av Hedenius Editions, Stockholm, 76,5 x 59,5, bladstorlek 99 x 77,5 cm
Colour silkscreen, 2001, signed and numbered.
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
540
2020-11-24