Esaias Thorén, Människor kring en fågelbur

Klubbat för:

8000 SEK

Utropspris

10 000-15 000 SEK

ESAIAS THORÉN
1901-1981
Människor kring en fågelbur
Signerad och daterad E. Thorén 1946. Olja på pannå (masonit), 54 x 65 cm.

320

2020-11-24