George Barris, Marilyn Monroe, 1962
Klubbat för:
12000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
GEORGE BARRIS
USA 1925-2015
Marilyn - Sitting, 1962
Signerad George Barris. Gelatinsilverfotografi, 23,5 x 18,5 cm.
Stämplad på baksidan George Barris, France
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, våren 2009, katalognr 1060
därefter i privat svensk samling
530
2020-11-24