Georges Braque, Poissons
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
GEORGES BRAQUE
Frankrike 1882-1963
Poissons
Färgakvatint, 1950. Signerad och numrerad i blyerts G. Braque 205/300. Tryckt på BFK Rives papper.
I. 34,5 x 45 cm
Colour aquatint after Braque, 1950, signed and numbered. A
LITTERATUR: Maeght 1001
503
2020-11-24