Gert Marcus , Di-edersekvensen
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
GERT MARCUS
1914-2008
Di-edersekvensen
Signerad och daterad GM -67. Bemålad plåt, höjd 70 cm.
PROVENIENS
Konstnärens familj
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2013, katalognr 1033
Privat samling, Bryssel
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
405
2020-11-24