Gösta Adrian-Nilsson, Riddare
Klubbat för:
46000 SEK
Utropspris
35 000-40 000 SEK
GÖSTA ADRIAN-NILSSON
1884-1965
Riddare
Signerad GAN. Akvarell och gouache, 19,5 x 12 cm.
Utförd på 1920-talet
PROVENIENS
Gåva från GAN till konstnären Sven Jonson (1902-1981).
Inköpt på Bukowskis Moderna auktion, oktober 1999 av nuvarande ägare
348
2020-11-24