Guiseppe Fiaschi & Figlio, soffbord

Klubbat för:

8000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

GUISEPPE FIASCHI & FIGLIO, soffbord, Florens, Italien runt 1960, olika sorters marmor i en pietra dura teknik med motiv av blommor och fjärilar, etiketmärkt MADE IN ITALY, ARTE FLORENTINA DELL INTARSIO IN PIETRA DURE NATUARALE GIUSEPPE FIASCHI & FIGLIO, FIRENZE, höjd 40, 119 x 55 cm, mindre nagg

HISTORIK
Varit i samma familj sedan tidigt 1960-tal.

141

2020-11-24