Henri Michaux, Personnage sur fond sépia
Klubbat för:
44000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
HENRI MICHAUX
Belgien 1899-1984
Personnage sur fond sépia
Signerad HM. Encre de Chine och akvarell på papper, 32 x 24 cm.
Utförd 1948.
PROVENIENS
Galerie René Drouin, Paris
Galleri Solin, Stockholm
Galleri Aspis, Helsingfors
511
2020-11-24