Hugo Elmqvist, vas, patinerad brons
Klubbat för:
15500 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
EMY WAHLSTRÖM / HUGO ELMQVIST, vas, AB Gjutmetod, Stockholm, jugend, 1900-talets början, patinerad brons, reliefdekor av fuchsia med blad, vid mynningen dekor av två trollsländor, signerad H E-t R11 AB gj-metod Stockholm dec E Wahlström, höjd 34 cm
57
2020-11-24