Karl Lindeberg, vas, Kosta
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
KARL LINDEBERG, vas, Kosta, överfång i lila, etsad dekor av krokus mot matterad fond, signerad Kosta K Lindeberg 112 samt Kosta i relief på livet, höjd 23 cm
PROVENIENS:
Rektor Sture Nydell (1891-1986)
254
2020-11-24