Lars Erik Falk, Doff
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
LARS ERIK FALK
1922-2018
Doff
Signerad och daterad LEFalk 1969. Perforerad och bemålad plåt på sockel av trä, höjd 52, längd 58, bredd 24 cm
Märkt med blyerts "Motto: Ole, Dole, Doff, Kinke F-skolan skala 1:10
PROVENIENS
Advokat Lennart Nybergs konstsamling,
därefter i privat samling, Bryssel
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
408
2020-11-24