Max Book, Tour
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
MAX BOOK
född 1953
Tour
Signerad och daterad MM Book 1989. Olja på pannå, 125 x 120 cm.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, våren 2008, katalognr 1174
därefter i svensk privatsamling
UTSTÄLLD
Konstmässan, Amsterdam 1989
456
2020-11-24