Olle Bonniér, Membran

Olle Bonniér, Membran
Olle Bonniér, Membran
Olle Bonniér, Membran
Olle Bonniér, Membran
Olle Bonniér, Membran
Olle Bonniér, Membran
Olle Bonniér, Membran
Olle Bonniér, Membran
Olle Bonniér, Membran
Olle Bonniér, Membran

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

15 000-18 000 SEK

OLLE BONNIÉR
1925-2016
Membran
Signerad och daterad O. Bonniér -83. Akvarell, kol, krita, blyerts på papper, 61 x 106 cm.

LITTERATUR
Thomas Millroth: Olle Bonniér - Och varför inte dansa? SAK publ. 104, 1995, avbildad på ett foto från Bonniérs ateljé i New York, sidan 153

413

2020-11-24