Olle Bonniér, Membran
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000-18 000 SEK
OLLE BONNIÉR
1925-2016
Membran
Signerad och daterad O. Bonniér -83. Akvarell, kol, krita, blyerts på papper, 61 x 106 cm.
LITTERATUR
Thomas Millroth: Olle Bonniér - Och varför inte dansa? SAK publ. 104, 1995, avbildad på ett foto från Bonniérs ateljé i New York, sidan 153
413
2020-11-24