Pablo Picasso, etsning
Klubbat för:
11000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
PABLO PICASSO
Spanien 1881-1973
Utan titel (Les Voyeurs)
Etsning, 1966, stämpelsignerad Picasso och numrerad 39/50 i blyerts, märkt spegelvänt i plåten 23.11.66, bild: 22,5x32,5 cm, blad: 37,7x46,9 cm
PROVENIENS
Galerie Louise Leiris, rue de Monceau, Paris
Inköpt av nuvarande ägare 1983 från ovanstående
LITTERATUR
Bloch, 1425
Etching, 1966, stampsigned and numbered, image 22,5x32,5 cm, sheet 37,7x46,9 cm
500
2020-11-24