Ragnar Sandberg, Glas
Klubbat för:
50000 SEK
Utropspris
60 000-80 000 SEK
RAGNAR SANDBERG
1902-1972
Glas
Signerad och daterad R. S. 67. Olja på pannå, 27 x 35 cm.
PROVENIENS
Birgit Broms
UTSTÄLLD
Ragnar Sandberg, Göteborgs Konstmuseum, 2003
Ragnar Sandberg, Liljevalchs Konsthall, 2002
Galleri Koch, Stenungsunds Kommuns Konsthall i samband med utställningen Göteborgskolorister, 2018
332
2020-11-24