Rigmor Nielsen, golvlampa, Söholm 1960-tal
Klubbat för:
17000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
RIGMOR NIELSEN, golvlampa, Söholm stentöj, Bornholm, Danmark 1960-tal, stengods, handmålad geometrisk dekor i gult, grönt och brunt, skärm i ljus textil, signerad SÖHOLM DENMARK RN, höjd 165 cm, strömbrytare saknas, medföljer höj- och sänkbar del till lampan
108
2020-11-24