Roger Risberg, Stormtrasan
Klubbat för:
9000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
ROGER RISBERG
1956-2011
Stormtrasan
Signerad och daterad på baksidan med monogram samt Roger Risberg 1996. Olja på duk, 46,5 x 55,5 cm.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Nutida, november 2010, katalognr 1919
därefter i svensk privatsamling
457
2020-11-24