Salvador Dalí, Le Décamerone
Klubbat för:
34000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
SALVADOR DALI
Spanien 1904-1989
Le Décamerone
Komplett portfölj med 10 torrnålsgravyrer tryckta i färger, 1972, signerade och numrerade EA 2/5. Utgiven av Galerie Börjeson, Malmö.
I. 17,3 x 12,5 cm S. 43 x 31,5 cm.
LITTERATUR
Michler/Löpsinger 552-561
Field 72-8
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
535
2020-11-24