Skrivbord, arkitektritat
Klubbat för:
8000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
SKRIVBORD, arkitektritat, Sverige 1940-tal, furu med benställning och lister i grönlackerad metall, lös hurt med två hjul, höjd 67, 115 x 61, hurtsen höjd 54, 43 x 52 cm, slitage
HISTORIK
Har tillhört en arkitekt i Lund,
22
2020-11-24