Sonia Delaunay, Composition Horizontale
Klubbat för:
13000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
SONIA DELAUNAY
Ukraina/Frankrike 1885-1979
Composition Horizontale
Färglitografi tryckt på Arches papper, signerad och numrerad Sonia Delaunay 74/125.
I. 47,5 x 70 cm S. 56 x 76 cm
Colour lithograph, signed and numbered.
512
2020-11-24