Åke Holm, skulptur, Höganäs 1940-tal
Klubbat för:
3000 SEK
Utropspris
4 000-5 000 SEK
ÅKE HOLM, skulptur, egen ateljé i Höganäs, 1940-tal, chamotterat stengods, i form av tupp, glaserad i blågrönt, svart och vitt, signerad Å Holm, höjd 21,5, längd 22 cm, smärre nagg/tillverkningsmistor längs med foten
311
2021-05-25