Alf Wallander, vas, Rörstrand

Alf Wallander, vas, Rörstrand
Alf Wallander, vas, Rörstrand
Alf Wallander, vas, Rörstrand
Alf Wallander, vas, Rörstrand
Alf Wallander, vas, Rörstrand
Alf Wallander, vas, Rörstrand
Alf Wallander, vas, Rörstrand
Alf Wallander, vas, Rörstrand

Klubbat för:

4000 SEK

Utropspris

5 000-6 000 SEK

RÖRSTRAND, porslin, jugend, 1900-talets början, reliefdekor av fjärilar i blågrönt, blått och gult, stämpelmärkt Rörstrand, höjd 18,5 cm, smärre nagg vid basen

282

2021-05-25