Klubbat för:
17000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
ILMARI AALTO
1891-1934
Schackspelaren (skulptören Arvo Leppänen)
Signerad och daterad I Aalto -22. Olja på pannå, 79 x 68 cm.
PROVENIENS
The collection of Gösta Stenman (1888-1947).
511
2021-05-25
Gör en kostnadsfri värdering här