Axel Larsson, skåp, SMF, Bodafors
Klubbat för:
7500 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
AXEL LARSSON, skåp, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, modell 2910, formgiven ca 1949. fanerat med mahogny, fronten med fyra dörrar, bakom dörrarna hyllplan och sex lådor, svärtade fothylsor, höjd 155, 117 x 43 cm, skiva med mindre fläckar, smärre märken och slitage
69
2021-05-25