Barbro Nilsson, matta, flossa, MMF AB
Klubbat för:
60000 SEK
Utropspris
70 000-80 000 SEK
BARBRO NILSSON, "Krabban, grå", matta, flossa, Märta Måås Fjetterström AB, formgiven 1947, dekor av stiliserade krabbor och bårder i grå och beige nyanser, signerad AB MMF BN, 304 x 206 cm, slitage, ställvis något hårdare, restaurerad, ersatta fransar
153
2021-05-25