Carl Fredrik Reuterswärd, Icaros Kite

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

60 000-70 000 SEK

CARL FREDRIK REUTERSWÄRD
(1934-2016)
Icaros Kite
Signerad Reuterswärd samt signerad och daterad på baksidan Reuterswärd 1983-84. Lack och tempera på duk, 195 x 130 cm.
Del av triptyk

PROVENIENS
Galerie Leger, Malmö

419

2021-05-25