Carl Fredrik Reuterswärd, Icaros Kite
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
60 000-70 000 SEK
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD
(1934-2016)
Icaros Kite
Signerad Reuterswärd samt signerad och daterad på baksidan Reuterswärd 1983-84. Lack och tempera på duk, 195 x 130 cm.
Del av triptyk
PROVENIENS
Galerie Leger, Malmö
419
2021-05-25