Carl Malmsten, tillskrivet, bord, SMF
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
8 000-10 000 SEK
CARL MALMSTEN, tillskrivet, bord, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1920-30-tal, björk, fasetterade ben och skiva, benen upptill med intarsiadekor, märkt under skivan SMF, höjd 71, 90 x 70 cm, smärre slitage
33
2021-05-25