Edvin Öhrström, Arielvas, Orrefors 1955
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
EDVIN ÖHRSTRÖM, "Vattenlek", vas, Orrefors 1955, Ariel, , dekor av luftbubblor i form av tre stiliserade kvinnofigurer, varav en spelar harpa, mot mörkblå fond, signerad ORREFORS Ariel nr: 157 F Edvin Öhrström, höjd 20,5 cm, något invändig beläggning, några invändiga små repor
259
2021-05-25