Edward Hald, skål med fat, Orrefors 1924
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
8 000-10 000 SEK
EDWARD HALD, skål med fat, Orrefors 1924, rikligt graverad dekor av fält med kvinnofigurer i landskap, skålen signerad Orrefors. Hald. 90. 1924 TJ, skålens höjd 11,2, diameter 14, fatets diameter 18 cm, smärre repor
246
2021-05-25