Eric Johansson Solbad

Eric Johansson Solbad
Eric Johansson Solbad
Eric Johansson Solbad
Eric Johansson Solbad
Eric Johansson Solbad
Eric Johansson Solbad
Eric Johansson Solbad
Eric Johansson Solbad
Eric Johansson Solbad
Eric Johansson Solbad
Eric Johansson Solbad
Eric Johansson Solbad

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

35 000-40 000 SEK

ERIK JOHANSSON
1896-1979
Solbad
Signerad och daterad på baksidan Eric Johansson 1919, akvarell på papper,
56 x 42 cm

LITTERATUR
Claes Moser: Eric Johansson, utställningskatalog Moser och Klang, Stockholm 2000, avb. s. 44, katnr. 11

347

2021-05-25