Eric Johansson Solbad
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
35 000-40 000 SEK
ERIK JOHANSSON
1896-1979
Solbad
Signerad och daterad på baksidan Eric Johansson 1919, akvarell på papper,
56 x 42 cm
LITTERATUR
Claes Moser: Eric Johansson, utställningskatalog Moser och Klang, Stockholm 2000, avb. s. 44, katnr. 11
347
2021-05-25