Bertil Fridhagen, Bodafors, 1940-tal

Klubbat för:

14000 SEK

Utropspris

6 000-8 000 SEK

BERTIL FRIDHAGEN, fåtölj, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, Sverige 1940-tal, valnöt, sits och rygg klädd i ljust ylletyg, ryggen med knappar, höjd 85, sitthöjd 41 cm, omklädd, smärre slitage

HISTROIK
Finns med daterad katalog från Svenska Möbelfabrikerna som nr 614.

55

2021-05-25