Bertil Fridhagen, Bodafors, 1940-tal
Klubbat för:
14000 SEK
Utropspris
6 000-8 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, fåtölj, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, Sverige 1940-tal, valnöt, sits och rygg klädd i ljust ylletyg, ryggen med knappar, höjd 85, sitthöjd 41 cm, omklädd, smärre slitage
HISTROIK
Finns med daterad katalog från Svenska Möbelfabrikerna som nr 614.
55
2021-05-25