Frank Stella, Shards III
Klubbat för:
50000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
FRANK STELLA
USA, född 1936
Shards III
Offsetlitografi och screenprint tryckt i färg, 1982, signerad och numrerad F. Stella 35/100.
S. 115 x 101 cm
Offset lithograph and silkscreen printed in colours, 1982, signed and numbered. In good condition.
LITTERATUR
Axsom 146
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
536
2021-05-25