Gertrud Lönegren, vas, Rörstrand 1940-tal

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

6 000-8 000 SEK

GERTRUD LÖNEGREN, vas, Rörstrand 1940-tal, stengods, dekor av vertikala ränder, glaserad i brunt och vitt, stämpelmärkt RÖRSTRAND SWEDEN LÖNEGREN L63 HANDDREJAD, höjd 26,5 cm, krackelyr

288

2021-05-25