Gunnar Nylund, miniatyrer, 10 st., Rörstrand
Klubbat för:
8000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
GUNNAR NYLUND, miniatyrer 10 st., Rörstrand 1940-50-tal, stengods, olika former och glasyrer, signerade R SVERIGE G.N., R SVERIGE NYLUND och en R GN SWEDEN, alla även med unikatbeteckningar, höjd 7-11 cm
294
2021-05-25