Gunnar Nylund, unika miniatyrer 10 st., Rörstrand
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
8 000-10 000 SEK
GUNNAR NYLUND, miniatyrer 10 st., Rörstrand 1950-60-tal, unika, olika former och glasyrer, signerade R SWEDEN GN och olika unikatbeteckningar, en med medföljande certifikat undertecknat av Rörstrands VD Fredrik Wehtje, höjd 5,5-10,5 cm
296
2021-05-25