Howard Hodgkin, Artist and model
Klubbat för:
7500 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
HOWARD HODGKIN
England 1932-2017
Artist and Model
Signerad med initialer i röd krita HH 1980, numrerad 90/100. Mjukgrundsetsning med handkolorering, tryckt och utgiven av Petersburg Press, New York, 82 x 104 cm
LITTERATUR
Tate Gallery Catalogue 29
537
2021-05-25