Inge Schiöler, Skogsdunkel
Klubbat för:
8000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
INGE SCHIÖLER
1908-1971
Skogsdunkel
Signerad Inge Schiöler. Pastell, 46,5 x 38 cm.
Utförd under 1940-talet
PROVENIENS
Gunnar Hjorthén, Galerie God konst, Göteborg, nr. 226.
UTSTÄLLD
Galerie God konst, Göteborg, "Inge Schiöler: Pastellmålningar", 1968, kat. nr. 4.
389
2021-05-25