Isaac Grünewald, Amaryllis och liljekonvaljer
Klubbat för:
90000 SEK
Utropspris
60 000-80 000 SEK
ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Amaryllis och liljekonvaljer
Signerad Grünewald. Olja på duk, 61,5 x 50 cm.
PROVENIENS
Uppsala Auktionkammare, våren 2005, katalognr 353
Svensk privatsamling
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
365
2021-05-25