Isaac Grünewald, Plafondmålning
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
300 000-350 000 SEK
ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Plafondmålning (8 delar)
Signerad och daterad Grünewald -31. Olja på duk uppklistrad på pannåer, 450 x 310 cm.
LITTERATUR
Isaac Grünewald, J. P. Hodin, Esselte, Stockholm 1949. Jämför med bild 142, 142, 143, 144
356
2021-05-25