Märta Måås-Fjetterström, "Malmstens gångmatta"
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Malmstens gångmatta", matta, rölakan, Märta Måås-Fjetterström AB, komponerad 1934, tillverkad efter 1941, dekor i gult, brunt och beige, signerad AB MMF, 227 x 72 cm, smärre slitage, ersatta fransar
148
2021-05-25