Märta Måås-Fjetterström, "Tusenskönan", matta
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Tusenskönan" eller "Bellis", komponerad 1933, tillverkad efter 1941, gallerimatta, flossa, signerad AB MMF, 391 x 104 cm, skadade fransar, en kortsida med skada, smärre slitage och smuts
149
2021-05-25