Pablo Picasso, 347 series #217 Gentilhomme a la Pi
Klubbat för:
19000 SEK
Utropspris
15 000-20 000 SEK
PABLO PICASSO (1881-1973)
Gentilhomme la Pipe et Maja Nue från La Série 347: Nr. 271
Signerad och numrerad Picasso 32/50. Etsning, 1968.
I. 8,5 x 11,5 cm S. 25,3 x 32,5 cm
Etching, 1968, signed and numbered.
PROVENIENS
Galleri Östermalm, Stockholm
LITTERATUR
Bloch 1751
505
2021-05-25