Svante Skogh, bokhylla, 1940-tal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000-20 000 SEK
SVANTE SKOGH, bokhylla med barskåp, 3 delar, Förenade Möbelfabrikerna, Linköping, Swedish Modern, 1940-tal, mahogny, bokhyllorna med varsitt flyttbart hyllplan, brickmärkta Förenad FM-möbler, AB FÖRENADE MÖBELFABRIKERNA LINKÖPING, barskåpets höjd 90, 80 x 24 cm, bokhyllornas höjd 93, 110 x 24 cm, smärre slitage
63
2021-05-25
Har du ett liknande föremål att sälja? Gör en kostnadsfri värdering här