Tyra Lundgren, skulptur, i form av fågel
Klubbat för:
9500 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
TYRA LUNDGREN, skulptur, egen ateljé 1960-70-tal, chamotterat stengods, i form av måsunge, glaserad i blått, brunt, svart, gult och vitt med ristad dekor, signerad TL, löst monterad på stensockel, höjd 12, längd 13 cm, obetydlig nagg
305
2021-05-25